Ostukorv

Tööinspektsiooni kontroll ja menetluse lõpetamine

Hiljuti otsis mind üles üks tööandja, kes väga ammu oli tööohutusega tegelenud ja rääkis, et vajab abi. Saime kiiresti kõik asjad üle vaadatud ja teemad, millega tuli edasi tegeleda, said ka fikseeritud. Seda ettevõtet kontrollis tööinspektor varasemalt juhtunud tööõnnetuse tõttu. Tööinspektor tahtiski teada, kas ja mida on pärast tööõnnetust tehtud. Kas ikkagi tööõnnetusest midagi õpiti või mitte..

Sel korral tuli ette näidata:

  1. ohutusjuhendid;
  2. töökorralduse reeglid;
  3. riskianalüüs;
  4. töötajate juhendamine.

Ettevõttes vastutav isik oli Tööinspektsiooni iseteeninduses ise koostanud riskianalüüsi, mille ta uuesti üle vaatas. Automaatselt genereerus iseteeninduses pärast riskianalüüsi valmimist ka tegevuskava. Tööõnnetuse järgselt tuleb riskianalüüs üle vaadata, et tööõnnetuse risk oleks arvesse võetud. Juhul kui tööõnnetuse risk on arvesse võtmata, tuleb ka riskianalüüsi täiendada.

Tööinspektorit huvitas, kas on olemas töövahendile ohutusjuhend, mille tõttu töötaja tööõnnetusse sattus ning kuidas on läbi viidud juhendamised. Ettevõttes vastutav isik oli aastaid viinud läbi juhendamist nii, et võttis juhendamise raamatusse allkirja. Nii mind kui ka tööinspektorit paelus juhendamise raamat, sest väga tihti tänapäeval seda enam ei näe:) Olime küll sellisest ajaloolisest juhendamise raamatust vaimustuses, kuid täna tööinspektor sellega väga rahule ei jää. Vastutav isik teatas ka rõõmsalt: “Ega Veronika ka sellest midagi väga arvanud”. Nii toredasti ütles, mis kahjuks oli ka tõsi:) Ettevõttes on personaalsed juhendamise kaardid, kuhu on märgitud kõik juhendamised ja ka väljaõpe. Tööinspektorile saigi ette näidatud nii juhendamise kaardid, ohutusjuhendid kui ka töökorralduse reeglid. Riskianalüüsiga sai tööinspektor ise tutvuda Tööinspektsiooni iseteeninduses. Kontroll möödus kenasti, sest saime vabalt vestelda ja teemade üle arutleda. Minu jaoks on tavapärane selline tööinspektori külaskäik ja kontroll, kuid ettevõtjad, kes ei ole ikka aastaid tööinspektoriga kokku puutunud, vajavad julgustust ja vahel nn tugiisikut. Saan täiesti aru, et selline kontroll võib ära ehmatada ja pabinaga ehk läheb ka midagi meelest ära. Ettevõttes vastutav isik oli kenasti dokumendid valmis sättinud ja kui oli vaja iseteenindusse midagi veel üles laadida, sain seda ka kohe teha.  Üks punkt kontrolli protokolli puudusena kirja läks, mis oli tegemata ja teadsime seda ise ka.. Esmaabiandjad ei olnud ammu koolitusel käinud… Tööinspektsiooni iseteeninduses märkisime küll määratud esmaabiandjad ära, kuid tööinspektorile tuli esitada ka esmaabikoolituse läbimise kohta tunnistus. Kuna määratud esmaabiandjad said kiiresti koolitusele, laadisin täna saabunud esmaabikoolituse tunnistused Tööinspektsiooni iseteenindusse ja varsti tuli ka vastus, et menetlus lõpetatud. Mul on alati hea meel ettevõttesse teavitus saata, et menetlus lõpetatud ja kõik korras. Endal tekib ka selline positiivne emotsioon kui teemal joon all. Seega vahel on õnneks vaja ainult mingi teema lõpetust:)

Allikas: Tööinspektsioon. Tööinspektsiooni iseteenindus. https://iseteenindus.ti.ee/login (30.04.2024)

WordPress Lightbox