Ostukorv

Laserravi

By 4. mai 2024Tervis, Tööohutus

Meditsiinis on juba väga palju aastaid laser kasutusel, kuid selle kiirguse mõjust tervisele patsiendid väga ei teagi. Minu vana vigastus põlves andis pikemat aega tunda, mistõttu kui taastusraviarst soovitas laserit, olin kohe päri. Järjekorrad on pikad, kuid täna võin kinnitada, et laser tasub ootamist. Madala sagedusega laserkiired leevendavad valu, lõõgastavad lihaseid ja üldpildis stimuleerivad kudesid, mis omakorda tähendab seda, et taastumine algab koheselt. Väga kiiresti on näha tulemusi. Esimese päeva möödudes oli mul tunne, et jookseks kohe trepist üles ja alla, sest põlve paindumine oli parem, isegi valu enam ei tundud. Kahjuks olin veidike optimistlik. Õhtul tundsin, kuidas põlv valutas, mistõttu pidin valu leevendamiseks põlvele panema külmakoti. Kui kõik seansid olid läbitud, nägin, et põlve turse oli kadunud, põlve liikumine parem.

Kui tööprotsessist rääkida, siis mulle meeldis, et töötaja, kes protseduure läbi viis, selgitas, mis toimub. Lisaks küsis ta koguaeg, kuidas ma tunnen ennast nii pärast iga protseduuri kui ka uue kohtumise alguses. Töötaja oli väga tore ja sõbralik. Laseriga töötades peab nii töötaja kui ka patsient kandma silmakaitsevahendeid, mida ka tegime.

Allikas:

  1. Õhtuleht. Laser parandab vigastusi- mida annab teha? https://www.ohtuleht.ee/tervis/661628/laser-parandab-vigastusi-mida-annab-teha (04.05.2024)
WordPress Lightbox